whois service

Whois Домену

  Пошук  Пошук

Хто володіє доменом?

  1. Головна › 
  2. Домени › 
  3. Сервіс Whois

Необхідність уточнення власника домену виникає нерідко: весь інтернет буквально «гуде» від охочих купити доменне ім'я (так само як і від бажаючих його продати). Найчастіше непросто відразу прояснити ситуацію: не завжди є можливість відразу зв'язатися з власником. Тут і стає в пригоді Whois.

Сервіс WHOIS: лікнеп

Whois - сервіс надає контактну інформацію по домену у конкретного реєстру доменної зони, який регулярно використовується колосальною кількістю людей в законних цілях. В кожному доменному реєстрі існує свій подсервіс, що й обумовлює популярність даної системи в усьому світі. Простий приклад застосування на практиці: отримана інформація про домен (контакти, дата закінчення домену) дозволяє уточнити можливі неполадки, порушення прав на товарні знаки, перевірити вік домену і реєстрацію і навіть відповідність доменного імені вимогам законодавства.

Одна з головних функцій системи - боротьба зі спамом і шахрайством: за допомогою сервісу ви можете знаходити людей, які публікують незаконні матеріали або беруть участь в шахрайських схемах. Останнє з кожним роком стає все більш поширеним: чи потрібно говорити про те, скол багато сьогодні зловмисників в інтернеті.

Ще один важливий момент: угоди з корпорацією з управління доменними іменами служить захистом господарів доменів: розсилати дані в цілях маркетингу або спаму забороняється.

Whois домену: використання

Як ви можете бачити по інтерфейсу даного сторінки, використовувати Whois надзвичайно нескладно. Все, що потрібно від користувача, - ввести в рядок доменне ім'я, відомості про який ви хочете отримаєте. Відразу ж після введення ви зможете дізнатися власника домену, дату реєстрації та термін реєстрації, а також доступність.
На перший погляд здається, що в цьому немає нічого особливого. Однак на даний момент Whois є практично єдиною системою, яка визначає дані в сучасному (величезному) інтернет-просторі в такому охопленні з високою точністю. Про останню варто поговорити окремо.

Точність даних: наскільки можна довіряти WHOIS

Природно, не варто допускати надмірного ідеалізму в ставленні до навіть настільки знаменитої системі, як Whois. Виключити ймовірність помилки повністю - з урахуванням широти сучасного інтернет-простору - просто неможливо. Однак реєстратори щороку дають власникам доменів можливість перевірки і редагування даних.

Згідно з існуючими правилами, небажання надавати актуальну інформацію в більшості випадків має наслідком припинення обслуговування домену. Крім того, повідомляти інформацію можуть і звичайні користувачі інтернету; тоді реєстратори будуть зобов'язані перевірити ще раз і при необхідності змінити деякі дані. Враховуйте також той факт, що деякі люди можуть потурбуватися конфіденційністю своїх даних і оплатити послуги компанії, яка «захистить» їх в інформаційному плані.

Наша компанія пропонує вам скористатися інструментом, вбудованим в інтерфейс нашого сайту. Сподіваємося, що дана функція (так само як і даний супровідний опис, що виконує роль лікнепу) будуть вам корисні!