ns lookup service

Перегляд DNS-записів домену

×
  Отримати  Отримати
 1. Головна › 
 2. Домени › 
 3. Сервіс NS Lookup

Швидко та безкоштовно перевірити DNS домену

Щоб перевірити dns домену необхідно вписати доменне ім'я, вибрати вид запису і натиснути кнопку отримати. Неправильно введені дані впливають на працездатність сайту, інтернет-магазину. В результаті втрачаються замовники, клієнти, несуться грошові та репутаційні втрати. Уникнути цього можна завдяки використанню сервісу.

що перевіряється

Проводиться перевірка mx записів домену, щоб визначити працездатність поштового сервера. Потрібно розуміти які існують значення і на що вони впливають. Якщо змінити MX так, що надходять поштові повідомлення почнуть прийматися іншим сервером, то POP3 аккаунти, роботи, і багато іншого будуть не задіяні, а значить пошта приходити перестане.

Зазначений пріоритет впливає на значимість сервера, що працює з поштою. Чим менше буде значення, тим краще. Сервер з кращим пріоритетом служить в якості головного, а з невеликим, називається другорядними. Щоб перевірити ДНС домену, його mx записи, потрібно вибрати відповідне значення з випадаючих. Поштові другорядні сервера починають працювати тільки коли пріоритетні стають недоступними.

Сервіс дозволяє перевірити:

 1. SOA;
 2. A;
 3. AAAA;
 4. NS;
 5. CNAME;
 6. MX;
 7. TXT;
 8. SRV.

При перевірці dns записи домену якщо вибрати значення NS сервіс покаже встановлені сервера імен. Показуються всі внесені раніше діючі записи. В поле nserver показані днс- сервера доменів 2-го рівня. Атрибут CNAME, повністю пишеться Canonical Name, дає можливість привласнювати мнемонічні імена хосту. Він виконує й іншу функцію. Такого роду псевдоніми часто використовуються щоб скорочувати імена. Вони застосовуються ще й для того, щоб хост пов'язати з деякими необхідними функціями.

Перевіряють записи dns, коли хтось уже може користуватися сайтом, а хтось не може. Така ситуація говорить про те, що записи ДНС у провайдера, завдяки якому вони отримують доступ в мережу, вже оновилися. Значить уже дуже скоро, максимум через 72 години, вони оновляться і у всіх інших. А-запис потрібна, щоб можна було встановити відповідність імені хоста в домені з IP.

Утилітою nslookup dns можна навчитися користуватися досить швидко. Потрібно розуміти, що виводиться, знати команди. Насамперед рекомендується вивчити що позначають записи A, CNAME, NS, і MX. Не рекомендується вносити в них зміни, попередньо не проконсультувавшись у фахівця.

Іноді утиліта видає Non-authoritative answer. Це означає, що отриманий відповідь Неавторитетний. Авторитетним він буде якщо на ДНС сервері вказана повна інформація про зону даній області. Якщо самому важко розібратися в значеннях та призначення записів найкраще звернутися до фахівців сервісу.