Що таке SSL? Під цією абревіатурою прийнято розуміти спеціальний протокол шифрування даних, які передбачені між сервером, на якому розміщуються ресурси і клієнтом. Даний протокол є найбільш поширений спосіб захисту даних в мережевому просторі. Для того щоб сайт залишався безпечним для відвідувачів, потрібна періодична перевірка сертифіката SSL, яка передбачає аналіз даних по протоколу. Перш ніж описати яким чином здійснюється перевірка, вкажемо, що представляє собою сам протокол.
Свого часу, дана міра безпеки була розроблена безпосередньо компанією Netscape. Безпечний обмін забезпечується за допомогою унікального механізму шифрування, а також подальшої аутентифікації виданого цифрового сертифікату. Являє собою HTTPS сертифікат безпеки - своєрідний файл, який в подальшому ідентифікується серверами. Підпис такого сертифіката здійснюється спеціалізованими центрами, вони ж і запевняють даний електронний протокол. Такі сервіси прийнято називати центрами, що засвідчують SSL або ж центр сертифікації.
Більш простими словами можна сказати, що такий протокол являє собою своєрідну цифровий підпис сайту, що дозволить підтвердити його справжність. Таким чином, клієнти, які вирішили підключити і перевірити SSL сертифікат забезпечують безпечне використання своїх ресурсів.
Практичне застосування протоколів дозволить забезпечити, як повноцінний захист ресурсу, так і клієнтів, які прийняли рішення відвідувати сайти і взаємодіяти з ними. Сертифікат дозволяє без проблем застосувати до власного сайту спеціальну методику шифрування.
Яким чином можна перевірити SSL сертифікат? За допомогою спеціального сервісу Regery можна перевірити дату випуску, стан правильності структури коду, термін дії сертифіката. Сервісом можна скористатися абсолютно безкоштовно, отже, це дозволить без проблем скористатися послугами сервісу. Перевірка покаже, чи є необхідність в перевипуску сертифіката, що є незаперечною перевагою розробки. HTTPS перевірка сертифіката, в кілька натискань на клавіші, і не вимагає від користувача виконання складних операцій.
В даний час, браузери виставляють вимоги щодо використання протоколів незалежно від конкретних сайтів, позначаючи окремі з них як небезпечні. Після того, як сайт був куплений чи оновити, обов'язково повинна бути проведена перевірка валідності SSL.
За результатами можна відзначити і наявність певної ланцюжка сертифікатів. Дані будуть потрібні власнику ресурсу для того, щоб мати можливість забезпечити систематичне шифрування поточного з'єднання. Якщо залишилися питання, можна скористатися службою підтримки, співробітники якої зможуть вирішити ситуацію, що склалася, за короткий проміжок часу.