Regery Blog

Що таке домен верхнього рівня

  1. Головна › 
  2. Блог › 
  3. Що таке домен верхнього рівня

Існують доменні імена різних рівнів. Вони відрізняються функціоналом і особливостями роботи. Кожна комбінація в адресному рядку служить для різних цілей. Розглянемо докладніше, що таке домен верхнього рівня.

Специфіка адрес

Домен - унікальна послідовність букв і чисел, що фіксується в адресному рядку браузера. Комбінація може складатися з букв латинського та кириличного алфавіту. Різні назви мають різні зони дії.

Якщо ім'я прописується російськими буквами, то пошукові системи декодують їх в код. Кодування відбувається за допомогою Punycode конвертера. В його основу закладено 37 символів для декодування. До їх складу входять літери латинського алфавіту та цифри від 0 до 9. При роботі також використовується дефіс.

Доменні рівені

Адреса сайту є основний ресурс і закріплені за ним додаткові піддомени. Вони виділяються за допомогою точок. Одне найменування об'єднує в собі кілька піддоменів. Наприклад, продукти Яндекса зберігаються на домені yandex.ru. Запис розділений точкою. Це говорить про те, що yandex - це піддомен. У той час як .ru - зона дії, домен верхнього рівня.

Сторінка «google» не може існувати без прив'язки до певної доменній зоні .de. Адреса обов'язково повинна виглядати так: google.de.

Список доменів верхнього рівня, а також інформація про інші категорії імен зберігається на DNS-сервері. Користувач купує адресу і перед запуском реєструє його в системі.

Домени першого рівня

Такі найменування також іменуються доменними зонами. Це загальне ім'я, яке вказує на територіальну і тематичну приналежність ресурсу. Виділяють три типи доменів 1 рівня:

  1. Територіальні або національні. Імена, що визначають територію дії і національну приналежність ресурсу. Для України це буде зона .ua. Для Білорусі .by. У Казахстані національна зона .kz. Німеччина має в своєму розпорядженні сервісом .de.
  2. Загальні міжнародні. Адреси, ідентичні для всього світу. Сюди відносяться зони: .info, .name, .biz, .org, .com.
  3. Нові домени верхнього рівня. Найменування, що визначають напрямок проекту, його тематичну специфіку, сферу діяльності в міжнародному масштабі. Для сайтів, присвячених творчим заняттям, дозвіллю: .photography, .art. У сфері освіти застосовується .edu. Туристичні агентства, компанії створюють сайти .travel. Портали, присвячені бізнесу і фінансових операцій, використовують сервіси: .finance, .money і т.д.

Реєстрація домену першого рівня відбувається за участю уповноважених організацій.

Другий рівень

Сюди відносяться найменування, які може купувати і використовувати будь-яка людина для різних цілей. Специфіка такого імені полягає в тому, що послідовність символів в адресному рядку повинна бути унікальною. Користувач має право зареєструвати ім'я в будь-якій доменній зоні.

При виборі імені, варто враховувати специфіку свого ресурсу. Буквена комбінація повинна легко читатися і запам'ятовуватися. Якщо у вас не виходить підібрати унікальне ім'я самостійно, то можете скористатися спеціальними сервісами по підбору.

Третій рівень

Адреси третього і наступних рівнів закріплюються за ім'ям другої категорії. Власник сайту може створити велику кількість адрес на базі основного найменування. Такі адреси не потрібно купувати. Оплачувати і продовжувати потрібно лише сервіс другої категорії.

Доменні імена дозволяють ідентифікувати ресурси на просторах Інтернету. Це унікальні комбінації, за допомогою яких сайти вносяться в єдиний реєстр імен. Імена доменів верхнього рівня вказують на географічну приналежність сторінки або тематичну спрямованість ресурсу. Це допомагає користувачеві визначити специфіку сайту, перш ніж він перейде на нього.


domains